İstanbul'da Sepetli Vinçler

İstanbul'da Sepetli Vinçler 16.11.2016

Sepetli vinç; iş ve çalışma güvenliği açısından hayati açıdan riskli olan bölümlerde kişilerin güvenle çalışmalarına olanak sağlayan vinçlerdir. Sepetli vinçler, operatörler tarafından kullanılmaktadır, bu durum da sepetli vinçlerin tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu sayede ulaşması zor alanlara güvenle ulaşmak mümkün olduğu gibi,işler çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır.  Neredeyse sayısız denebilecek iş kolu tarafından ihtiyaç duyulan sepetli vinçler işlerin sadece kolay ve güvenli yapılmasını değil, aynı zamanda zaman tasarrufu edilmesine de olanak sağlamaktadır.

 

Sepetli vinçlerin farklı ihtiyaç ve taleplere yönelik farklı tip ve farklı tonajlarda modelleri bulunmaktadır. Çalışılacak sektöre, işin büyüklüğüne ve yapının yüksekliğine göre bu modellerden en uygun olanı firmamız tarafından müşterilerimize önerilmektedir. Müşterilerimizin çalışacağı alanı ve iş kolunu söylemeleri müşterilerimizi doğru yönde yönlendirmemize olanak sağlamaktadır. makina parkımızda bulunan sepetli vinçlerin modelleri arasında, 20 metrelik, 25 metrelik, 30 metrelik, 43 metrelik, 45 metrelik, 53 metrelik, 60 metrelik,65 metrelik, 68 metrelik, 70 metrelik ve 84 metrelik modelleri bulunmaktadır. sepetli vinçler kamyonlar ile taşındığı için, örneğin, 25 metrelik bir epetli vinç, 3,5 ton ağırlığında bir kamyon tarafından kolaylıkla taşınabilmektedir. sepetli vinçlerin tercih edilmesinde önemli bir etken de, bu vinçlerin dar sokaklarda bulunan yapılara bile kolaylıkla ulaşılmasını sağlamasıdır.

 

Özellikle İstanbul gibi bir metropolde, sepetli vinçler pek çok ihtiyaca çok büyük kolaylıkla cevap verebilmeye olanak sağlamaktadır. Bu modeller sepetli vinçlerin mobil olarak nitelendirilen modelleridir. Mobil sepetli vinçlerin yanında, eklemli, eklemsiz ve kendinden yürüyüşlü platformlu modelleri de bulunmaktadır. Örümcek adı verilen sepetli vinçler ise çoğunlukla kapalı alanlarda tercih edilmektedir. Makaslı platformlar denilen sepetli vinçlerde kamyona ihtiyaç duymadan çalışma özelliğine sahiptir. Bu sepetli vinçlere ise daha çok endüstri sektöründe ihtiyaç duyulmaktadır.

 

İstanbul'da Sepetli Vinçler