Sepetli Vinç Nedir ?

Sepetli Vinç Nedir ?

Sepetli vinç;  bir diğer adıyla sepetli platform olarak bilinmektedir.  Sepetli vinç; özellikle yüksek katlı yapılarda çalışan işçilerin ulaşılması zor alanlara kolaylıkla ulaşmalarını sağlayan araçlardır. Sepetli vinçlerde bulunan hazneler sayesinde ise çalışanlar güvenle işlerini tamamlama şansına sahip olmaktadırlar. Sepetli vinçlerin bir diğer avantajı da işlerin hem kolay, hem de hızlı yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yüksek katlı yapıların çoğalmasıyla birlikte sepetli vinçler pek çok sektörde faaliyet gösteren firmaların gözbebeği haline gelmesine olanak sağlamıştır.

 

Sepetli vinçler temizlik firmalarından, renovasyon firmalarına, reklam ve organizasyon firmalarından, inşaat firmalarına kadar sayısız denebilecek nitelikte sektöre hizmet vermekte ve büyük katkı sağlamaktadır. Örneğin, her şehirde bulunan yüksek katlı AVM merkezlerinin dışlarının temizlenmesi ancak sepetli vinçler sayesinde mümkün olmaktadır. Sepetli vinçlerinden kendi arasında farklı uzunluklara ulaşan tipleri bulunduğu gibi, eklemli ve eklemsiz olan tipleri de bulunmaktadır.  İstenmeyen iş kazalarının önüne geçerek insan yaşamına sağladığı katkı tartışılmaz bir gerçektir. Bu yüzden bu sektörde hizmet veren firmamız, bu bağlamda insan yaşamına katkı sağladığı için büyük mutluluk duymakta olduğu gibi, büyük bir görevde üstlenmiştir. Çünkü istenmeyen kazaların oluşmasını engel olmak için makinaların düzenli olarak bakımlarının yapılması gerektiği gibi, vinçleri kullanan operatörlerin de işinde uzman ve yetenekli olması gerekmektedir. Bu konuya büyük bir hassasiyetle yaklaşan firmamız, bugüne kadar vermiş olduğu tüm işleriniz sorunsuz ve kazasız olarak gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

 

Sepetli vinçlerin diğer vinçlerden farkı, taşıdığı ağırlığın malzeme değil, insan olmasıdır. Mal güvenliği de elbette ki önemlidir, ancak insan yaşamı her şeyin önündedir ve bu yüzden sepetli vinçlerin tasarımlarının yapılması ve üretilmesi insan yaşamına büyük katkı sağlayan önemli bir mühendislik harikasıdır. 

 

Sepetli Vinç Nedir ?

İstanbul Sepetli Vinç